Blomstens Gårdlaug
C/O DATEA, C/O DATEA - Lyngby Hovedgade 4 - 2800 Kgs.Lyngby, 2800 Kgs.Lyngby
| CVR-nummer | 31709733 |
| Adresse | C/O DATEA, C/O DATEA - Lyngby Hovedgade 4 - 2800 Kgs.Lyngby, 2800 Kgs.Lyngby |
| Stiftet | 23. oktober 2008 |
| Kommune | Lyngby-Taarbæk |
| Byggeår | 1976 |
| Enheder | 11 |
Om Blomstens Gårdlaug
Blomstens Gårdlaug er en boligforening beliggende i Kgs.Lyngby, Lyngby-Taarbæk Kommune. Foreningen har adresse på C/O DATEA, C/O DATEA - Lyngby Hovedgade 4 - 2800 Kgs.Lyngby, 2800 Kgs.Lyngby. Foreningen blev stiftet 23. oktober 2008 og har eksisteret i 18 år. Den tæller 11 enheder.
Med 11 enheder er Blomstens Gårdlaug en mindre forening, hvor bestyrelsen typisk håndterer administrationen selv. Det kræver overblik over økonomi, vedligeholdelse og lovkrav — opgaver der nemt kan automatiseres.
Bygningen er opført i 1976. Med over 50 år på bagen er løbende vedligeholdelse afgørende. Se vedligeholdelsesplaner.
I Kgs.Lyngby er der 48 registrerede boligforeninger med gennemsnitligt 11 enheder og et gennemsnitligt byggeår på 1952. Blomstens Gårdlaug er tæt på gennemsnittet for området.
Hvad kan Blomstens Gårdlaug spare?
Se estimeret besparelse med Ottica vs. traditionel administrator
Indblik
360 kr./md.
12 kr./enhed · ekskl. moms
Grundejer
360 kr./md.
Fast pris · ekskl. moms
Traditionel administrator
50.300 kr./år
Med Ottica Indblik
6.570 kr./år
43.730 kr. billigere
87% årlig besparelse inkl. salgsgebyrer og refusion
* Estimat baseret på branchegennemsnit (København). Se detaljeret beregning for jeres situation.
Hvad får I med Ottica?
- ✓AI-assistent der svarer på jeres spørgsmål om jura, økonomi og drift
- ✓Digitalt regnskab og budgetstyring tilpasset boligforeninger
- ✓Generalforsamlingsmodul med indkaldelse, afstemning og referat
- ✓Vedligeholdelsesplan og compliance-tjek
- ✓Kommunikation med beboere via beskeder og opslag
- ✓Dokumenthåndtering og deling med revisor og bestyrelse
Ofte stillede spørgsmål
Hvad koster det at administrere Blomstens Gårdlaug?
Hvad er CVR-nummeret for Blomstens Gårdlaug?
Hvor mange enheder har Blomstens Gårdlaug?
Hvornår er bygningen opført?
Hvordan sammenligner Blomstens Gårdlaug sig med andre foreninger i Kgs.Lyngby?
Andre foreninger i Kgs.Lyngby
E/F SKOVGÅRDEN
C/O DATEA, C/O DATEA - Lyngby Hovedgade 4 - 2800 Kgs.Lyngby
Grundejerforeningen Ullerødbyen Syd (Lokalplan 334)
C/O DATEA, C/O DATEA - Lyngby Hovedgade 4 - 2800 Kgs.Lyngby
E/F Jægerborg Alle 37
C/O DATEA, C/O DATEA - Lyngby Hovedgade 4 - 2800 Kgs.Lyngby
E/F ADELGADE 113/KLERKEGADE 6-8
C/O Datea, C/O Datea - Lyngby Hovedgade 4 - 2800 Kgs.Lyngby
E/F Dronningedammen
C/O DATEA, C/O DATEA - Lyngby Hovedgade 4 - 2800 Kgs.Lyngby
Ejerforeningen Solhøj
C/O DATEA A/S, C/O DATEA A/S - Lyngby Hovedgade 4 - 2800 Kgs.Lyngby
E/F Willemoesgade 54-56
C/O Advokataps. Mogens Klausen, C/O Advokataps. Mogens Klausen - Lyngby Hovedgade 54A - 1. tv - 2800 Kgs.Lyngby
Ejerforeningen Erik Bøghs Vej 6 Erik Bøghs Vej 6
C/O DATEA, C/O DATEA - Lyngby Hovedgade 4 - 3. - 2800 Kgs.Lyngby
