Gårdlavet "FRØX"

C/O LHS Ejendom ApS, C/O LHS Ejendom ApS - Neelsvej 6 - 2791 Dragør, 2791 Dragør

CVR-nummer27125549
AdresseC/O LHS Ejendom ApS, C/O LHS Ejendom ApS - Neelsvej 6 - 2791 Dragør, 2791 Dragør
Stiftet1. april 2003
Enheder1

Om Gårdlavet "FRØX"

Gårdlavet "FRØX" er en boligforening beliggende i Dragør. Foreningen har adresse på C/O LHS Ejendom ApS, C/O LHS Ejendom ApS - Neelsvej 6 - 2791 Dragør, 2791 Dragør. Foreningen blev stiftet 1. april 2003 og har eksisteret i 23 år. Den tæller 1 enheder.

Med 1 enheder er Gårdlavet "FRØX" en mindre forening, hvor bestyrelsen typisk håndterer administrationen selv. Det kræver overblik over økonomi, vedligeholdelse og lovkrav — opgaver der nemt kan automatiseres.

I Dragør er der 17 registrerede boligforeninger med gennemsnitligt 10 enheder og et gennemsnitligt byggeår på 1947. Gårdlavet "FRØX" er tæt på gennemsnittet for området.

Hvad kan Gårdlavet "FRØX" spare?

Se estimeret besparelse med Ottica vs. traditionel administrator

Indblik

360 kr./md.

12 kr./enhed · ekskl. moms

Grundejer

360 kr./md.

Fast pris · ekskl. moms

Traditionel administrator

28.300 kr./år

Med Ottica Indblik

4.320 kr./år

23.980 kr. billigere

85% årlig besparelse inkl. salgsgebyrer og refusion

* Estimat baseret på branchegennemsnit (København). Se detaljeret beregning for jeres situation.

Hvad får I med Ottica?

  • AI-assistent der svarer på jeres spørgsmål om jura, økonomi og drift
  • Digitalt regnskab og budgetstyring tilpasset boligforeninger
  • Generalforsamlingsmodul med indkaldelse, afstemning og referat
  • Vedligeholdelsesplan og compliance-tjek
  • Kommunikation med beboere via beskeder og opslag
  • Dokumenthåndtering og deling med revisor og bestyrelse

Ofte stillede spørgsmål

Hvad koster det at administrere Gårdlavet "FRØX"?
Med Ottica Indblik koster det 360 kr./md. (1 enheder × 12 kr., min. 360 kr.). Traditionel administration koster typisk 28.300 kr./år i fast honorar plus salgsgebyrer.
Hvad er CVR-nummeret for Gårdlavet "FRØX"?
Gårdlavet "FRØX" har CVR-nummer 27125549. Foreningen har adresse på C/O LHS Ejendom ApS, C/O LHS Ejendom ApS - Neelsvej 6 - 2791 Dragør, 2791 Dragør.
Hvor mange enheder har Gårdlavet "FRØX"?
Gårdlavet "FRØX" har 1 enheder. Foreningen blev stiftet i 2003 og har eksisteret i 23 år.
Hvordan sammenligner Gårdlavet "FRØX" sig med andre foreninger i Dragør?
Der er 17 foreninger i Dragør. Den gennemsnitlige forening har 10 enheder. Det gennemsnitlige byggeår er 1947.

Andre foreninger i Dragør

Relevante guides for mindre foreninger