Andelsboligforeningen Kattebjerg

Kattebjerg 11 - 1. tv - 4700 Næstved, 4700 Næstved

CVR-nummer29751684
AdresseKattebjerg 11 - 1. tv - 4700 Næstved, 4700 Næstved
Stiftet1. januar 2006
KommuneNæstved
Byggeår1985
Enheder21

Om Andelsboligforeningen Kattebjerg

Andelsboligforeningen Kattebjerg er en boligforening beliggende i Næstved, Næstved Kommune. Foreningen har adresse på Kattebjerg 11 - 1. tv - 4700 Næstved, 4700 Næstved. Foreningen blev stiftet 1. januar 2006 og har eksisteret i 20 år. Den tæller 21 enheder.

Som boligforening har Andelsboligforeningen Kattebjerg ansvaret for drift og vedligeholdelse af ejendommens fællesarealer — fra regnskab og generalforsamling til forsikring og vedligeholdelsesplaner.

Bygningen er opført i 1985. Med over 41 år på bagen er løbende vedligeholdelse afgørende. Se vedligeholdelsesplaner.

I Næstved er der 150 registrerede boligforeninger med gennemsnitligt 11 enheder og et gennemsnitligt byggeår på 1956. Andelsboligforeningen Kattebjerg er større end gennemsnittet i området.

Se alle boligforeninger i Næstved

Hvad kan Andelsboligforeningen Kattebjerg spare?

Se estimeret besparelse med Ottica vs. traditionel administrator

Indblik

360 kr./md.

12 kr./enhed · ekskl. moms

Grundejer

360 kr./md.

Fast pris · ekskl. moms

Traditionel administrator

72.300 kr./år

Med Ottica Indblik

8.820 kr./år

63.480 kr. billigere

88% årlig besparelse inkl. salgsgebyrer og refusion

* Estimat baseret på branchegennemsnit (København). Se detaljeret beregning for jeres situation.

Hvad får I med Ottica?

  • AI-assistent der svarer på jeres spørgsmål om jura, økonomi og drift
  • Digitalt regnskab og budgetstyring tilpasset boligforeninger
  • Generalforsamlingsmodul med indkaldelse, afstemning og referat
  • Vedligeholdelsesplan og compliance-tjek
  • Kommunikation med beboere via beskeder og opslag
  • Dokumenthåndtering og deling med revisor og bestyrelse

Ofte stillede spørgsmål

Hvad koster det at administrere Andelsboligforeningen Kattebjerg?
Med Ottica Indblik koster det 360 kr./md. (21 enheder × 12 kr., min. 360 kr.). Traditionel administration koster typisk 44.300 kr./år i fast honorar plus salgsgebyrer.
Hvad er CVR-nummeret for Andelsboligforeningen Kattebjerg?
Andelsboligforeningen Kattebjerg har CVR-nummer 29751684. Foreningen har adresse på Kattebjerg 11 - 1. tv - 4700 Næstved, 4700 Næstved.
Hvor mange enheder har Andelsboligforeningen Kattebjerg?
Andelsboligforeningen Kattebjerg har 21 enheder. Foreningen blev stiftet i 2006 og har eksisteret i 20 år.
Hvornår er bygningen opført?
Bygningen som Andelsboligforeningen Kattebjerg hører til er opført i 1985. Nyere bygninger har generelt lavere vedligeholdelsesomkostninger de første 15–20 år.
Hvordan sammenligner Andelsboligforeningen Kattebjerg sig med andre foreninger i Næstved?
Der er 150 foreninger i Næstved. Den gennemsnitlige forening har 11 enheder. Det gennemsnitlige byggeår er 1956.

Andre foreninger i Næstved

Se alle foreninger i Næstved

Relevante guides for foreninger