Andelsboligforeningen Heibergs Have
C/O Claus Carmel, C/O Claus Carmel - Heibergs Have 19 - 4060 Kirke Såby, 4060 Kirke Såby
| CVR-nummer | 30401336 |
| Adresse | C/O Claus Carmel, C/O Claus Carmel - Heibergs Have 19 - 4060 Kirke Såby, 4060 Kirke Såby |
| Stiftet | 1. januar 2007 |
| Kommune | Holbæk |
| Byggeår | 1973 |
| Enheder | 25 |
Kontakt
Om Andelsboligforeningen Heibergs Have
Andelsboligforeningen Heibergs Have er en boligforening beliggende i Kirke Såby, Holbæk Kommune. Foreningen har adresse på C/O Claus Carmel, C/O Claus Carmel - Heibergs Have 19 - 4060 Kirke Såby, 4060 Kirke Såby. Foreningen blev stiftet 1. januar 2007 og har eksisteret i 19 år. Den tæller 25 enheder.
Som boligforening har Andelsboligforeningen Heibergs Have ansvaret for drift og vedligeholdelse af ejendommens fællesarealer — fra regnskab og generalforsamling til forsikring og vedligeholdelsesplaner.
Bygningen er opført i 1973. Med over 53 år på bagen er løbende vedligeholdelse afgørende. Se vedligeholdelsesplaner.
I Kirke Såby er der 9 registrerede boligforeninger med gennemsnitligt 2 enheder og et gennemsnitligt byggeår på 1961. Andelsboligforeningen Heibergs Have er større end gennemsnittet i området.
Hvad kan Andelsboligforeningen Heibergs Have spare?
Se estimeret besparelse med Ottica vs. traditionel administrator
Indblik
360 kr./md.
12 kr./enhed · ekskl. moms
Grundejer
360 kr./md.
Fast pris · ekskl. moms
Traditionel administrator
89.500 kr./år
Med Ottica Indblik
11.070 kr./år
78.430 kr. billigere
88% årlig besparelse inkl. salgsgebyrer og refusion
* Estimat baseret på branchegennemsnit (København). Se detaljeret beregning for jeres situation.
Hvad får I med Ottica?
- ✓AI-assistent der svarer på jeres spørgsmål om jura, økonomi og drift
- ✓Digitalt regnskab og budgetstyring tilpasset boligforeninger
- ✓Generalforsamlingsmodul med indkaldelse, afstemning og referat
- ✓Vedligeholdelsesplan og compliance-tjek
- ✓Kommunikation med beboere via beskeder og opslag
- ✓Dokumenthåndtering og deling med revisor og bestyrelse
Ofte stillede spørgsmål
Hvad koster det at administrere Andelsboligforeningen Heibergs Have?
Hvad er CVR-nummeret for Andelsboligforeningen Heibergs Have?
Hvor mange enheder har Andelsboligforeningen Heibergs Have?
Hvornår er bygningen opført?
Hvordan sammenligner Andelsboligforeningen Heibergs Have sig med andre foreninger i Kirke Såby?
Andre foreninger i Kirke Såby
GRUNDEJERFORENINGEN FUGLEVANG ANTENNEFORENING
C/O Emilie Samsing, C/O Emilie Samsing - Svanevænget 10 - 4060 Kirke Såby
GRUNDEJERFORENINGEN MØLLEGÅRDEN
Rugvangen 7 - 4060 Kirke Såby
Vandværket Indelukket 4060/IS
C/O Erik Hansen, C/O Erik Hansen - Indelukket 35 - 4060 Kirke Såby
E/F PALUDAN MÜLLERS VEJ 8
C/O Bente Naver Ejendomsadministration, C/O Bente Naver Ejendomsadministration - Munkholmvej 370 - Rye - 4060 Kirke Såby
MØLLEGÅRDENS ANTENNELAUG
C/O Michael Nielsen, C/O Michael Nielsen - Bygmarken 56 - Kr Sonnerup - 4060 Kirke Såby
G/F TEMPELKROGEN
Vibekæret 54 - 4060 Kirke Såby
Ejerforeningen Kirkebo
C/O Bente Naver Ejendomsadministration, C/O Bente Naver Ejendomsadministration - Munkholmvej 370 - 4060 Kirke Såby
Gårdlauget Hospitalsvejkarréen
C/O Bente Naver Ejendomsadministration, C/O Bente Naver Ejendomsadministration - Munkholmvej 105 - Rye - 4060 Kirke Såby
