Andelsboligforeningen Agerparken
C/O Susanne Rasmussen, C/O Susanne Rasmussen - Tornholmvej 7 - 8420 Knebel, 8420 Knebel
| CVR-nummer | 30855221 |
| Adresse | C/O Susanne Rasmussen, C/O Susanne Rasmussen - Tornholmvej 7 - 8420 Knebel, 8420 Knebel |
| Stiftet | 1. januar 2007 |
| Kommune | Aalborg |
| Byggeår | 2022 |
| Enheder | 6 |
| Energimærke | A2015 |
Om Andelsboligforeningen Agerparken
Andelsboligforeningen Agerparken er en boligforening beliggende i Knebel, Aalborg Kommune. Foreningen har adresse på C/O Susanne Rasmussen, C/O Susanne Rasmussen - Tornholmvej 7 - 8420 Knebel, 8420 Knebel. Foreningen blev stiftet 1. januar 2007 og har eksisteret i 19 år. Den tæller 6 enheder.
Med 6 enheder er Andelsboligforeningen Agerparken en mindre forening, hvor bestyrelsen typisk håndterer administrationen selv. Det kræver overblik over økonomi, vedligeholdelse og lovkrav — opgaver der nemt kan automatiseres.
Bygningen er opført i 2022. Læs om vedligeholdelsesplaner.
I Knebel er der 6 registrerede boligforeninger med gennemsnitligt 3 enheder og et gennemsnitligt byggeår på 1987. Andelsboligforeningen Agerparken er større end gennemsnittet i området.
Hvad kan Andelsboligforeningen Agerparken spare?
Se estimeret besparelse med Ottica vs. traditionel administrator
Indblik
360 kr./md.
12 kr./enhed · ekskl. moms
Grundejer
360 kr./md.
Fast pris · ekskl. moms
Traditionel administrator
46.300 kr./år
Med Ottica Indblik
6.570 kr./år
39.730 kr. billigere
86% årlig besparelse inkl. salgsgebyrer og refusion
* Estimat baseret på branchegennemsnit (København). Se detaljeret beregning for jeres situation.
Hvad får I med Ottica?
- ✓AI-assistent der svarer på jeres spørgsmål om jura, økonomi og drift
- ✓Digitalt regnskab og budgetstyring tilpasset boligforeninger
- ✓Generalforsamlingsmodul med indkaldelse, afstemning og referat
- ✓Vedligeholdelsesplan og compliance-tjek
- ✓Kommunikation med beboere via beskeder og opslag
- ✓Dokumenthåndtering og deling med revisor og bestyrelse
Ofte stillede spørgsmål
Hvad koster det at administrere Andelsboligforeningen Agerparken?
Hvad er CVR-nummeret for Andelsboligforeningen Agerparken?
Hvor mange enheder har Andelsboligforeningen Agerparken?
Hvornår er bygningen opført?
Hvordan sammenligner Andelsboligforeningen Agerparken sig med andre foreninger i Knebel?
Andre foreninger i Knebel
Andelsboligforeningen Knebel Vig
C/O Ilse Annette Knutson, C/O Ilse Annette Knutson - Energivej 34 - 8420 Knebel
Andelsboligforeningen Rolsø
C/O Tine Brinch Hansen, C/O Tine Brinch Hansen - Tornholmvej 4 - 8420 Knebel
Andelsboligforeningen Udsigten
C/O Formand Per Jensen, C/O Formand Per Jensen - Havagervej 19B - 8420 Knebel
Gl. Kirkebjerg Grundejerforening
C/O Kasserer Erik Hellstern, C/O Kasserer Erik Hellstern - Gl. Kirkebjerg 43 - Stødov - 8420 Knebel
A/B Andelsforeninge Højde Draget Knebel Vig
C/O Claus Rasmussen, C/O Claus Rasmussen - Havagervej 8 - 8420 Knebel
