E/F L.Frandsensvej 4, 5600 Faaborg

Tåsingevej 4 - 5800 Nyborg, 5800 Nyborg

CVR-nummer31908728
AdresseTåsingevej 4 - 5800 Nyborg, 5800 Nyborg
Stiftet1. januar 2008
KommuneFaaborg-Midtfyn
Byggeår1989
Enheder5

Om E/F L.Frandsensvej 4, 5600 Faaborg

E/F L.Frandsensvej 4, 5600 Faaborg er en boligforening beliggende i Nyborg, Faaborg-Midtfyn Kommune. Foreningen har adresse på Tåsingevej 4 - 5800 Nyborg, 5800 Nyborg. Foreningen blev stiftet 1. januar 2008 og har eksisteret i 18 år. Den tæller 5 enheder.

Med 5 enheder er E/F L.Frandsensvej 4, 5600 Faaborg en mindre forening, hvor bestyrelsen typisk håndterer administrationen selv. Det kræver overblik over økonomi, vedligeholdelse og lovkrav — opgaver der nemt kan automatiseres.

Bygningen er opført i 1989. Med over 37 år på bagen er løbende vedligeholdelse afgørende. Se vedligeholdelsesplaner.

I Nyborg er der 8 registrerede boligforeninger med gennemsnitligt 4 enheder og et gennemsnitligt byggeår på 1977. E/F L.Frandsensvej 4, 5600 Faaborg er større end gennemsnittet i området.

Hvad kan E/F L.Frandsensvej 4, 5600 Faaborg spare?

Se estimeret besparelse med Ottica vs. traditionel administrator

Indblik

360 kr./md.

12 kr./enhed · ekskl. moms

Grundejer

360 kr./md.

Fast pris · ekskl. moms

Traditionel administrator

45.500 kr./år

Med Ottica Indblik

6.570 kr./år

38.930 kr. billigere

86% årlig besparelse inkl. salgsgebyrer og refusion

* Estimat baseret på branchegennemsnit (København). Se detaljeret beregning for jeres situation.

Hvad får I med Ottica?

  • AI-assistent der svarer på jeres spørgsmål om jura, økonomi og drift
  • Digitalt regnskab og budgetstyring tilpasset boligforeninger
  • Generalforsamlingsmodul med indkaldelse, afstemning og referat
  • Vedligeholdelsesplan og compliance-tjek
  • Kommunikation med beboere via beskeder og opslag
  • Dokumenthåndtering og deling med revisor og bestyrelse

Ofte stillede spørgsmål

Hvad koster det at administrere E/F L.Frandsensvej 4, 5600 Faaborg?
Med Ottica Indblik koster det 360 kr./md. (5 enheder × 12 kr., min. 360 kr.). Traditionel administration koster typisk 31.500 kr./år i fast honorar plus salgsgebyrer.
Hvad er CVR-nummeret for E/F L.Frandsensvej 4, 5600 Faaborg?
E/F L.Frandsensvej 4, 5600 Faaborg har CVR-nummer 31908728. Foreningen har adresse på Tåsingevej 4 - 5800 Nyborg, 5800 Nyborg.
Hvor mange enheder har E/F L.Frandsensvej 4, 5600 Faaborg?
E/F L.Frandsensvej 4, 5600 Faaborg har 5 enheder. Foreningen blev stiftet i 2008 og har eksisteret i 18 år.
Hvornår er bygningen opført?
Bygningen som E/F L.Frandsensvej 4, 5600 Faaborg hører til er opført i 1989. Nyere bygninger har generelt lavere vedligeholdelsesomkostninger de første 15–20 år.
Hvordan sammenligner E/F L.Frandsensvej 4, 5600 Faaborg sig med andre foreninger i Nyborg?
Der er 8 foreninger i Nyborg. Den gennemsnitlige forening har 4 enheder. Det gennemsnitlige byggeår er 1977.

Andre foreninger i Nyborg

Relevante guides for mindre foreninger