Ejerforeningen Frisko Blok C & D

C/O Interlex Advokater, C/O Interlex Advokater - Strandvejen 94 - 8000 Århus C, 8000 Århus C

CVR-nummer32380891
AdresseC/O Interlex Advokater, C/O Interlex Advokater - Strandvejen 94 - 8000 Århus C, 8000 Århus C
Stiftet15. september 2009
Enheder15

Om Ejerforeningen Frisko Blok C & D

Ejerforeningen Frisko Blok C & D er en boligforening beliggende i Århus C. Foreningen har adresse på C/O Interlex Advokater, C/O Interlex Advokater - Strandvejen 94 - 8000 Århus C, 8000 Århus C. Foreningen blev stiftet 15. september 2009 og har eksisteret i 17 år. Den tæller 15 enheder.

Med 15 enheder er Ejerforeningen Frisko Blok C & D en mindre forening, hvor bestyrelsen typisk håndterer administrationen selv. Det kræver overblik over økonomi, vedligeholdelse og lovkrav — opgaver der nemt kan automatiseres.

I Århus C er der 194 registrerede boligforeninger med gennemsnitligt 18 enheder og et gennemsnitligt byggeår på 1931. Ejerforeningen Frisko Blok C & D er tæt på gennemsnittet for området.

Hvad kan Ejerforeningen Frisko Blok C & D spare?

Se estimeret besparelse med Ottica vs. traditionel administrator

Indblik

360 kr./md.

12 kr./enhed · ekskl. moms

Grundejer

360 kr./md.

Fast pris · ekskl. moms

Traditionel administrator

67.500 kr./år

Med Ottica Indblik

8.820 kr./år

58.680 kr. billigere

87% årlig besparelse inkl. salgsgebyrer og refusion

* Estimat baseret på branchegennemsnit (København). Se detaljeret beregning for jeres situation.

Hvad får I med Ottica?

  • AI-assistent der svarer på jeres spørgsmål om jura, økonomi og drift
  • Digitalt regnskab og budgetstyring tilpasset boligforeninger
  • Generalforsamlingsmodul med indkaldelse, afstemning og referat
  • Vedligeholdelsesplan og compliance-tjek
  • Kommunikation med beboere via beskeder og opslag
  • Dokumenthåndtering og deling med revisor og bestyrelse

Ofte stillede spørgsmål

Hvad koster det at administrere Ejerforeningen Frisko Blok C & D?
Med Ottica Indblik koster det 360 kr./md. (15 enheder × 12 kr., min. 360 kr.). Traditionel administration koster typisk 39.500 kr./år i fast honorar plus salgsgebyrer.
Hvad er CVR-nummeret for Ejerforeningen Frisko Blok C & D?
Ejerforeningen Frisko Blok C & D har CVR-nummer 32380891. Foreningen har adresse på C/O Interlex Advokater, C/O Interlex Advokater - Strandvejen 94 - 8000 Århus C, 8000 Århus C.
Hvor mange enheder har Ejerforeningen Frisko Blok C & D?
Ejerforeningen Frisko Blok C & D har 15 enheder. Foreningen blev stiftet i 2009 og har eksisteret i 17 år.
Hvordan sammenligner Ejerforeningen Frisko Blok C & D sig med andre foreninger i Århus C?
Der er 194 foreninger i Århus C. Den gennemsnitlige forening har 18 enheder. Det gennemsnitlige byggeår er 1931.

Andre foreninger i Århus C

Relevante guides for mindre foreninger