Ejerforeningen Holmkærvej 130-138, Trige
C/O Jan Stensby Jespersen, C/O Jan Stensby Jespersen - Holmkærvej 132C - 8380 Trige, 8380 Trige
| CVR-nummer | 31450403 |
| Adresse | C/O Jan Stensby Jespersen, C/O Jan Stensby Jespersen - Holmkærvej 132C - 8380 Trige, 8380 Trige |
| Stiftet | 17. juni 2008 |
| Kommune | Favrskov |
| Enheder | 38 |
Om Ejerforeningen Holmkærvej 130-138, Trige
Ejerforeningen Holmkærvej 130-138, Trige er en boligforening beliggende i Trige, Favrskov Kommune. Foreningen har adresse på C/O Jan Stensby Jespersen, C/O Jan Stensby Jespersen - Holmkærvej 132C - 8380 Trige, 8380 Trige. Foreningen blev stiftet 17. juni 2008 og har eksisteret i 18 år. Den tæller 38 enheder.
Som boligforening har Ejerforeningen Holmkærvej 130-138, Trige ansvaret for drift og vedligeholdelse af ejendommens fællesarealer — fra regnskab og generalforsamling til forsikring og vedligeholdelsesplaner.
I Trige er der 12 registrerede boligforeninger med gennemsnitligt 63 enheder og et gennemsnitligt byggeår på 2000. Ejerforeningen Holmkærvej 130-138, Trige er tæt på gennemsnittet for området.
Hvad kan Ejerforeningen Holmkærvej 130-138, Trige spare?
Se estimeret besparelse med Ottica vs. traditionel administrator
Indblik
456 kr./md.
12 kr./enhed · ekskl. moms
Grundejer
360 kr./md.
Fast pris · ekskl. moms
Traditionel administrator
99.900 kr./år
Med Ottica Indblik
12.222 kr./år
87.678 kr. billigere
88% årlig besparelse inkl. salgsgebyrer og refusion
* Estimat baseret på branchegennemsnit (København). Se detaljeret beregning for jeres situation.
Hvad får I med Ottica?
- ✓AI-assistent der svarer på jeres spørgsmål om jura, økonomi og drift
- ✓Digitalt regnskab og budgetstyring tilpasset boligforeninger
- ✓Generalforsamlingsmodul med indkaldelse, afstemning og referat
- ✓Vedligeholdelsesplan og compliance-tjek
- ✓Kommunikation med beboere via beskeder og opslag
- ✓Dokumenthåndtering og deling med revisor og bestyrelse
Ofte stillede spørgsmål
Hvad koster det at administrere Ejerforeningen Holmkærvej 130-138, Trige?
Hvad er CVR-nummeret for Ejerforeningen Holmkærvej 130-138, Trige?
Hvor mange enheder har Ejerforeningen Holmkærvej 130-138, Trige?
Hvordan sammenligner Ejerforeningen Holmkærvej 130-138, Trige sig med andre foreninger i Trige?
Andre foreninger i Trige
Andelsboligforeningen Holmkærparken
C/O Jonathan Langelund, C/O Jonathan Langelund - Holmkærvej 40 - 8380 Trige
Andelsboligforeningen Bjørnebo
C/O Brian Jørgensen, C/O Brian Jørgensen - Holmkærvej 149 - 8380 Trige
Andelsboligforeningen Trige Mølle
C/O Helle Vibeke Larsen, C/O Helle Vibeke Larsen - Vestermøllevej 136 - 8380 Trige
Andelsboligforeningen Spørringgård
C/O Rikke Venge Petersen, C/O Rikke Venge Petersen - Spørringgård 2 - 8380 Trige
Andelsboligforeningen Mosegårdsparken
C/O Berit Terndrup Olsen, C/O Berit Terndrup Olsen - Mosegårdsparken 6 - 8380 Trige
Andelsboligforeningen Østervang
C/O Birthe Bækmark, C/O Birthe Bækmark - Hjulby Hegn 56 - 8380 Trige
A/B Mølleparken II
C/O Formand Dennis G. Jørgensen, C/O Formand Dennis G. Jørgensen - Vestermøllevej 62 - 8380 Trige
A/B Mølleparken I
C/O Formand Peter Koberg, C/O Formand Peter Koberg - Vestermøllevej 82 - 8380 Trige
