Ejerforeningen Kantorvænget 300- 310
C/O c/o Ketty Hansen, C/O c/o Ketty Hansen - Kantorvænget 304 - st. tv - 8240 Risskov, 8240 Risskov
| CVR-nummer | 30397142 |
| Adresse | C/O c/o Ketty Hansen, C/O c/o Ketty Hansen - Kantorvænget 304 - st. tv - 8240 Risskov, 8240 Risskov |
| Stiftet | 24. april 2007 |
| Kommune | Aarhus |
| Enheder | 52 |
Om Ejerforeningen Kantorvænget 300- 310
Ejerforeningen Kantorvænget 300- 310 er en boligforening beliggende i Risskov, Aarhus Kommune. Foreningen har adresse på C/O c/o Ketty Hansen, C/O c/o Ketty Hansen - Kantorvænget 304 - st. tv - 8240 Risskov, 8240 Risskov. Foreningen blev stiftet 24. april 2007 og har eksisteret i 19 år. Den tæller 52 enheder.
Med 52 enheder er Ejerforeningen Kantorvænget 300- 310 en større forening med et betydeligt administrativt behov. Traditionel administration af en forening i denne størrelse koster typisk over 69000 kr. årligt i fast honorar alene.
I Risskov er der 101 registrerede boligforeninger med gennemsnitligt 19 enheder og et gennemsnitligt byggeår på 1954. Ejerforeningen Kantorvænget 300- 310 er større end gennemsnittet i området.
Hvad kan Ejerforeningen Kantorvænget 300- 310 spare?
Se estimeret besparelse med Ottica vs. traditionel administrator
Indblik
624 kr./md.
12 kr./enhed · ekskl. moms
Grundejer
649 kr./md.
Fast pris · ekskl. moms
Traditionel administrator
125.100 kr./år
Med Ottica Indblik
16.488 kr./år
108.612 kr. billigere
87% årlig besparelse inkl. salgsgebyrer og refusion
* Estimat baseret på branchegennemsnit (København). Se detaljeret beregning for jeres situation.
Hvad får I med Ottica?
- ✓AI-assistent der svarer på jeres spørgsmål om jura, økonomi og drift
- ✓Digitalt regnskab og budgetstyring tilpasset boligforeninger
- ✓Generalforsamlingsmodul med indkaldelse, afstemning og referat
- ✓Vedligeholdelsesplan og compliance-tjek
- ✓Kommunikation med beboere via beskeder og opslag
- ✓Dokumenthåndtering og deling med revisor og bestyrelse
Ofte stillede spørgsmål
Hvad koster det at administrere Ejerforeningen Kantorvænget 300- 310?
Hvad er CVR-nummeret for Ejerforeningen Kantorvænget 300- 310?
Hvor mange enheder har Ejerforeningen Kantorvænget 300- 310?
Hvordan sammenligner Ejerforeningen Kantorvænget 300- 310 sig med andre foreninger i Risskov?
Andre foreninger i Risskov
Ejerforeningen F. Vestergårdsgade 30
C/O Lautrup, Dansk Administrationsselskab A/, C/O Lautrup - Dansk Administrationsselskab A/ - Børglumvej 13 - 8240 Risskov
Andelsboligforeningen Bymandsvej
C/O Boliq Ejendomsadministration ApS, C/O Boliq Ejendomsadministration ApS - Voldbjergvej 14A - 2. - 8240 Risskov
Ejerforeningen Øer Maritime Ferieby
C/O BOLIQ Ejendomsadministration ApS, C/O BOLIQ Ejendomsadministration ApS - Voldbjergvej 14A - 2. - 8240 Risskov
Grundejerforeningen Brunbjergvej
C/O MMCC.dk, C/O MMCC.dk - Brunbjergvej 10B - 8240 Risskov
Ejerlejlighedsforeningen Marselisborg Havneby Matr.nr 737
C/O Boliq Ejendomsadministration ApS, C/O Boliq Ejendomsadministration ApS - Voldbjergvej 14A - 2. - 8240 Risskov
Parcelforeningen for Område III af lokalplan 1083
C/O CAP Ejendomme af 2015 A/S, C/O CAP Ejendomme af 2015 A/S - Lystrupvej 1E - 8240 Risskov
Ejerforeningen Hobrovej 48-50
C/O Søren Hornstrup Sørensen, C/O Søren Hornstrup Sørensen - Erling Jacobsens Gade 81 - 8240 Risskov
Grundejerforeningen Risskov Engen
C/O CAP Ejendomme af 2015 A/S, C/O CAP Ejendomme af 2015 A/S - Lystrupvej 1E - 8240 Risskov
