Parcelejerforeningen Venøvej 5

C/O Trien Huy Ly, C/O Trien Huy Ly - Venøvej 5 - e - True - 8381 Tilst, 8381 Tilst

CVR-nummer32915590
AdresseC/O Trien Huy Ly, C/O Trien Huy Ly - Venøvej 5 - e - True - 8381 Tilst, 8381 Tilst
Stiftet9. juni 2010
KommuneAarhus
Enheder8

Om Parcelejerforeningen Venøvej 5

Parcelejerforeningen Venøvej 5 er en boligforening beliggende i Tilst, Aarhus Kommune. Foreningen har adresse på C/O Trien Huy Ly, C/O Trien Huy Ly - Venøvej 5 - e - True - 8381 Tilst, 8381 Tilst. Foreningen blev stiftet 9. juni 2010 og har eksisteret i 16 år. Den tæller 8 enheder.

Med 8 enheder er Parcelejerforeningen Venøvej 5 en mindre forening, hvor bestyrelsen typisk håndterer administrationen selv. Det kræver overblik over økonomi, vedligeholdelse og lovkrav — opgaver der nemt kan automatiseres.

I Tilst er der 15 registrerede boligforeninger med gennemsnitligt 18 enheder og et gennemsnitligt byggeår på 1988. Parcelejerforeningen Venøvej 5 er tæt på gennemsnittet for området.

Hvad kan Parcelejerforeningen Venøvej 5 spare?

Se estimeret besparelse med Ottica vs. traditionel administrator

Indblik

360 kr./md.

12 kr./enhed · ekskl. moms

Grundejer

360 kr./md.

Fast pris · ekskl. moms

Traditionel administrator

47.900 kr./år

Med Ottica Indblik

6.570 kr./år

41.330 kr. billigere

86% årlig besparelse inkl. salgsgebyrer og refusion

* Estimat baseret på branchegennemsnit (København). Se detaljeret beregning for jeres situation.

Hvad får I med Ottica?

  • AI-assistent der svarer på jeres spørgsmål om jura, økonomi og drift
  • Digitalt regnskab og budgetstyring tilpasset boligforeninger
  • Generalforsamlingsmodul med indkaldelse, afstemning og referat
  • Vedligeholdelsesplan og compliance-tjek
  • Kommunikation med beboere via beskeder og opslag
  • Dokumenthåndtering og deling med revisor og bestyrelse

Ofte stillede spørgsmål

Hvad koster det at administrere Parcelejerforeningen Venøvej 5?
Med Ottica Indblik koster det 360 kr./md. (8 enheder × 12 kr., min. 360 kr.). Traditionel administration koster typisk 33.900 kr./år i fast honorar plus salgsgebyrer.
Hvad er CVR-nummeret for Parcelejerforeningen Venøvej 5?
Parcelejerforeningen Venøvej 5 har CVR-nummer 32915590. Foreningen har adresse på C/O Trien Huy Ly, C/O Trien Huy Ly - Venøvej 5 - e - True - 8381 Tilst, 8381 Tilst.
Hvor mange enheder har Parcelejerforeningen Venøvej 5?
Parcelejerforeningen Venøvej 5 har 8 enheder. Foreningen blev stiftet i 2010 og har eksisteret i 16 år.
Hvordan sammenligner Parcelejerforeningen Venøvej 5 sig med andre foreninger i Tilst?
Der er 15 foreninger i Tilst. Den gennemsnitlige forening har 18 enheder. Det gennemsnitlige byggeår er 1988.

Andre foreninger i Tilst

Relevante guides for mindre foreninger