Rørvig Grundejerforening af 5/8-84

C/O Malene Botved, C/O Malene Botved - Isørevej 105 - 4581 Rørvig, 4581 Rørvig

CVR-nummer32702376
AdresseC/O Malene Botved, C/O Malene Botved - Isørevej 105 - 4581 Rørvig, 4581 Rørvig
Stiftet17. februar 2010
KommuneOdsherred
Enheder1

Om Rørvig Grundejerforening af 5/8-84

Rørvig Grundejerforening af 5/8-84 er en boligforening beliggende i Rørvig, Odsherred Kommune. Foreningen har adresse på C/O Malene Botved, C/O Malene Botved - Isørevej 105 - 4581 Rørvig, 4581 Rørvig. Foreningen blev stiftet 17. februar 2010 og har eksisteret i 16 år. Den tæller 1 enheder.

Med 1 enheder er Rørvig Grundejerforening af 5/8-84 en mindre forening, hvor bestyrelsen typisk håndterer administrationen selv. Det kræver overblik over økonomi, vedligeholdelse og lovkrav — opgaver der nemt kan automatiseres.

I Rørvig er der 4 registrerede boligforeninger med gennemsnitligt 11 enheder og et gennemsnitligt byggeår på 1978. Rørvig Grundejerforening af 5/8-84 er tæt på gennemsnittet for området.

Hvad kan Rørvig Grundejerforening af 5/8-84 spare?

Se estimeret besparelse med Ottica vs. traditionel administrator

Indblik

360 kr./md.

12 kr./enhed · ekskl. moms

Grundejer

360 kr./md.

Fast pris · ekskl. moms

Traditionel administrator

28.300 kr./år

Med Ottica Indblik

4.320 kr./år

23.980 kr. billigere

85% årlig besparelse inkl. salgsgebyrer og refusion

* Estimat baseret på branchegennemsnit (København). Se detaljeret beregning for jeres situation.

Hvad får I med Ottica?

  • AI-assistent der svarer på jeres spørgsmål om jura, økonomi og drift
  • Digitalt regnskab og budgetstyring tilpasset boligforeninger
  • Generalforsamlingsmodul med indkaldelse, afstemning og referat
  • Vedligeholdelsesplan og compliance-tjek
  • Kommunikation med beboere via beskeder og opslag
  • Dokumenthåndtering og deling med revisor og bestyrelse

Ofte stillede spørgsmål

Hvad koster det at administrere Rørvig Grundejerforening af 5/8-84?
Med Ottica Indblik koster det 360 kr./md. (1 enheder × 12 kr., min. 360 kr.). Traditionel administration koster typisk 28.300 kr./år i fast honorar plus salgsgebyrer.
Hvad er CVR-nummeret for Rørvig Grundejerforening af 5/8-84?
Rørvig Grundejerforening af 5/8-84 har CVR-nummer 32702376. Foreningen har adresse på C/O Malene Botved, C/O Malene Botved - Isørevej 105 - 4581 Rørvig, 4581 Rørvig.
Hvor mange enheder har Rørvig Grundejerforening af 5/8-84?
Rørvig Grundejerforening af 5/8-84 har 1 enheder. Foreningen blev stiftet i 2010 og har eksisteret i 16 år.
Hvordan sammenligner Rørvig Grundejerforening af 5/8-84 sig med andre foreninger i Rørvig?
Der er 4 foreninger i Rørvig. Den gennemsnitlige forening har 11 enheder. Det gennemsnitlige byggeår er 1978.

Andre foreninger i Rørvig

Relevante guides for mindre foreninger