Sættedammen 24
Sættedammen 25 - Ny Hammersholt - 3400 Hillerød, 3400 Hillerød
| CVR-nummer | 32250076 |
| Adresse | Sættedammen 25 - Ny Hammersholt - 3400 Hillerød, 3400 Hillerød |
| Stiftet | 26. august 2009 |
| Kommune | Hillerød |
| Byggeår | 1972 |
| Enheder | 1 |
Om Sættedammen 24
Sættedammen 24 er en boligforening beliggende i Hillerød, Hillerød Kommune. Foreningen har adresse på Sættedammen 25 - Ny Hammersholt - 3400 Hillerød, 3400 Hillerød. Foreningen blev stiftet 26. august 2009 og har eksisteret i 17 år. Den tæller 1 enheder.
Med 1 enheder er Sættedammen 24 en mindre forening, hvor bestyrelsen typisk håndterer administrationen selv. Det kræver overblik over økonomi, vedligeholdelse og lovkrav — opgaver der nemt kan automatiseres.
Bygningen er opført i 1972. Med over 54 år på bagen er løbende vedligeholdelse afgørende. Se vedligeholdelsesplaner.
I Hillerød er der 44 registrerede boligforeninger med gennemsnitligt 13 enheder og et gennemsnitligt byggeår på 1955. Sættedammen 24 er tæt på gennemsnittet for området.
Hvad kan Sættedammen 24 spare?
Se estimeret besparelse med Ottica vs. traditionel administrator
Indblik
360 kr./md.
12 kr./enhed · ekskl. moms
Grundejer
360 kr./md.
Fast pris · ekskl. moms
Traditionel administrator
28.300 kr./år
Med Ottica Indblik
4.320 kr./år
23.980 kr. billigere
85% årlig besparelse inkl. salgsgebyrer og refusion
* Estimat baseret på branchegennemsnit (København). Se detaljeret beregning for jeres situation.
Hvad får I med Ottica?
- ✓AI-assistent der svarer på jeres spørgsmål om jura, økonomi og drift
- ✓Digitalt regnskab og budgetstyring tilpasset boligforeninger
- ✓Generalforsamlingsmodul med indkaldelse, afstemning og referat
- ✓Vedligeholdelsesplan og compliance-tjek
- ✓Kommunikation med beboere via beskeder og opslag
- ✓Dokumenthåndtering og deling med revisor og bestyrelse
Ofte stillede spørgsmål
Hvad koster det at administrere Sættedammen 24?
Hvad er CVR-nummeret for Sættedammen 24?
Hvor mange enheder har Sættedammen 24?
Hvornår er bygningen opført?
Hvordan sammenligner Sættedammen 24 sig med andre foreninger i Hillerød?
Andre foreninger i Hillerød
EJERFORENINGEN BELLEVUEPARKEN
Lærkevej 18 - 3400 Hillerød
A/B Kildebakken II
C/O Administrator August Jørgensen Advokater, C/O Administrator August Jørgensen Advokater - Roskildevej 10A - 3400 Hillerød
Ejerforeningen Egedam
C/O Ret&Råd Advokater Nordsjælland, C/O Ret&Råd Advokater Nordsjælland - Milnersvej 39C - 3400 Hillerød
Ejerforeningen Hostrupsvej 23
C/O Ret&Råd Advokater Nordsjælland, C/O Ret&Råd Advokater Nordsjælland - Milnersvej 39C - 3400 Hillerød
E/F ØVERØDHØJ
C/O Ret&Råd Ejendomsadministration, C/O Ret&Råd Ejendomsadministration - Milnersvej 39C - 3400 Hillerød
Birkeparkens Ejerlav
C/O Ret&Råd Ejendomsadministration, C/O Ret&Råd Ejendomsadministration - Milnersvej 39C - 3400 Hillerød
Ejerforeningen Hillerød Parkgård
C/O Ret&Råd Advokater Nordsjælland, C/O Ret&Råd Advokater Nordsjælland - Milnersvej 39C - 3400 Hillerød
A/B Pakhuset
C/O Ret&Råd Advokater Nordsjælland, C/O Ret&Råd Advokater Nordsjælland - Milnersvej 39C - 3400 Hillerød
