Ejerforeningen Tovværket
C/O Sport & Event Park Esbjerg, C/O Sport & Event Park Esbjerg - Gl Vardevej 62 - 6700 Esbjerg, 6700 Esbjerg
| CVR-nummer | 27142559 |
| Adresse | C/O Sport & Event Park Esbjerg, C/O Sport & Event Park Esbjerg - Gl Vardevej 62 - 6700 Esbjerg, 6700 Esbjerg |
| Stiftet | 1. januar 2003 |
| Kommune | Esbjerg |
| Byggeår | 1918 |
| Enheder | 2 |
Kontakt
Om Ejerforeningen Tovværket
Ejerforeningen Tovværket er en boligforening beliggende i Esbjerg, Esbjerg Kommune. Foreningen har adresse på C/O Sport & Event Park Esbjerg, C/O Sport & Event Park Esbjerg - Gl Vardevej 62 - 6700 Esbjerg, 6700 Esbjerg. Foreningen blev stiftet 1. januar 2003 og har eksisteret i 23 år. Den tæller 2 enheder.
Med 2 enheder er Ejerforeningen Tovværket en mindre forening, hvor bestyrelsen typisk håndterer administrationen selv. Det kræver overblik over økonomi, vedligeholdelse og lovkrav — opgaver der nemt kan automatiseres.
Bygningen er opført i 1918, hvilket gør en grundig vedligeholdelsesplan særligt vigtig. Læs mere om vedligeholdelsesplaner og hensættelser til vedligeholdelse.
I Esbjerg er der 81 registrerede boligforeninger med gennemsnitligt 15 enheder og et gennemsnitligt byggeår på 1949. Ejerforeningen Tovværket er tæt på gennemsnittet for området.
Hvad kan Ejerforeningen Tovværket spare?
Se estimeret besparelse med Ottica vs. traditionel administrator
Indblik
360 kr./md.
12 kr./enhed · ekskl. moms
Grundejer
360 kr./md.
Fast pris · ekskl. moms
Traditionel administrator
29.100 kr./år
Med Ottica Indblik
4.320 kr./år
24.780 kr. billigere
85% årlig besparelse inkl. salgsgebyrer og refusion
* Estimat baseret på branchegennemsnit (København). Se detaljeret beregning for jeres situation.
Hvad får I med Ottica?
- ✓AI-assistent der svarer på jeres spørgsmål om jura, økonomi og drift
- ✓Digitalt regnskab og budgetstyring tilpasset boligforeninger
- ✓Generalforsamlingsmodul med indkaldelse, afstemning og referat
- ✓Vedligeholdelsesplan og compliance-tjek
- ✓Kommunikation med beboere via beskeder og opslag
- ✓Dokumenthåndtering og deling med revisor og bestyrelse
Ofte stillede spørgsmål
Hvad koster det at administrere Ejerforeningen Tovværket?
Hvad er CVR-nummeret for Ejerforeningen Tovværket?
Hvor mange enheder har Ejerforeningen Tovværket?
Hvornår er bygningen opført?
Hvordan sammenligner Ejerforeningen Tovværket sig med andre foreninger i Esbjerg?
Andre foreninger i Esbjerg
Ejerforeningen Vesterhavsgade 67
C/O c/o Administrationsselskabet Aunbøl A/S, C/O c/o Administrationsselskabet Aunbøl A/S - Tordenskjoldsgade 2 - 6700 Esbjerg
EJERFOREN SJÆ-FRO
C/O Adm AUNBØL A/S, C/O Adm AUNBØL A/S - Tordenskjoldsgade 2 - 6700 Esbjerg
Fovrfeld
C/O Administrationsselskabet Aunbøl A/S, C/O Administrationsselskabet Aunbøl A/S - Tordenskjoldsgade 2 - 6700 Esbjerg
Grundejerforeningen Erlev Bjerge
C/O Kravin 4 ApS, C/O Kravin 4 ApS - Helgolandsgade 22 - 6700 Esbjerg
Grundejerforeningen City Nord
C/O Pedersen Gruppen, C/O Pedersen Gruppen - Dokken 12 - 6700 Esbjerg
EJERFORENINGEN VESTERPORT
C/O RSM Danmark, C/O RSM Danmark - Skolegade 85 - 2. - 6700 Esbjerg
EF Skansen
C/O Administrationsselskabet Aunbøl A/S, C/O Administrationsselskabet Aunbøl A/S - Tordenskjoldsgade 2 - 6700 Esbjerg
EJERFORENINGEN MARBÆKGÅRDEN
C/O Administrationsselskabet Aunbøl A/S, C/O Administrationsselskabet Aunbøl A/S - Tordenskjoldsgade 2 - 6700 Esbjerg
