A/B Kastelsvej 18

C/O EVART administration ApS, C/O EVART administration ApS - Munkebro 3A - 4000 Roskilde, 4000 Roskilde

CVR-nummer29734003
AdresseC/O EVART administration ApS, C/O EVART administration ApS - Munkebro 3A - 4000 Roskilde, 4000 Roskilde
Stiftet1. januar 2006
KommuneKøbenhavn
Byggeår1938
Enheder5

Om A/B Kastelsvej 18

A/B Kastelsvej 18 er en boligforening beliggende i Roskilde, København Kommune. Foreningen har adresse på C/O EVART administration ApS, C/O EVART administration ApS - Munkebro 3A - 4000 Roskilde, 4000 Roskilde. Foreningen blev stiftet 1. januar 2006 og har eksisteret i 20 år. Den tæller 5 enheder.

Med 5 enheder er A/B Kastelsvej 18 en mindre forening, hvor bestyrelsen typisk håndterer administrationen selv. Det kræver overblik over økonomi, vedligeholdelse og lovkrav — opgaver der nemt kan automatiseres.

Bygningen er opført i 1938, hvilket gør en grundig vedligeholdelsesplan særligt vigtig. Læs mere om vedligeholdelsesplaner og hensættelser til vedligeholdelse.

I Roskilde er der 287 registrerede boligforeninger med gennemsnitligt 9 enheder og et gennemsnitligt byggeår på 1951. A/B Kastelsvej 18 er tæt på gennemsnittet for området.

Se alle boligforeninger i Roskilde

Hvad kan A/B Kastelsvej 18 spare?

Se estimeret besparelse med Ottica vs. traditionel administrator

Indblik

360 kr./md.

12 kr./enhed · ekskl. moms

Grundejer

360 kr./md.

Fast pris · ekskl. moms

Traditionel administrator

45.500 kr./år

Med Ottica Indblik

6.570 kr./år

38.930 kr. billigere

86% årlig besparelse inkl. salgsgebyrer og refusion

* Estimat baseret på branchegennemsnit (København). Se detaljeret beregning for jeres situation.

Hvad får I med Ottica?

  • AI-assistent der svarer på jeres spørgsmål om jura, økonomi og drift
  • Digitalt regnskab og budgetstyring tilpasset boligforeninger
  • Generalforsamlingsmodul med indkaldelse, afstemning og referat
  • Vedligeholdelsesplan og compliance-tjek
  • Kommunikation med beboere via beskeder og opslag
  • Dokumenthåndtering og deling med revisor og bestyrelse

Ofte stillede spørgsmål

Hvad koster det at administrere A/B Kastelsvej 18?
Med Ottica Indblik koster det 360 kr./md. (5 enheder × 12 kr., min. 360 kr.). Traditionel administration koster typisk 31.500 kr./år i fast honorar plus salgsgebyrer.
Hvad er CVR-nummeret for A/B Kastelsvej 18?
A/B Kastelsvej 18 har CVR-nummer 29734003. Foreningen har adresse på C/O EVART administration ApS, C/O EVART administration ApS - Munkebro 3A - 4000 Roskilde, 4000 Roskilde.
Hvor mange enheder har A/B Kastelsvej 18?
A/B Kastelsvej 18 har 5 enheder. Foreningen blev stiftet i 2006 og har eksisteret i 20 år.
Hvornår er bygningen opført?
Bygningen som A/B Kastelsvej 18 hører til er opført i 1938. Ældre bygninger kræver typisk større vedligeholdelsesbudgetter og hyppigere eftersyn af bl.a. tag, facade og faldstammer.
Hvordan sammenligner A/B Kastelsvej 18 sig med andre foreninger i Roskilde?
Der er 287 foreninger i Roskilde. Den gennemsnitlige forening har 9 enheder. Det gennemsnitlige byggeår er 1951.

Andre foreninger i Roskilde

Se alle foreninger i Roskilde

Relevante guides for mindre foreninger