ANDELSBOLIGFORENINGEN NYMINDEGAARD
Bechgaardsgade 9 - 2100 København Ø, 2100 København Ø
| CVR-nummer | 53416713 |
| Adresse | Bechgaardsgade 9 - 2100 København Ø, 2100 København Ø |
| Stiftet | 1. april 1964 |
| Kommune | København |
| Byggeår | 1927 |
| Enheder | 81 |
Om ANDELSBOLIGFORENINGEN NYMINDEGAARD
ANDELSBOLIGFORENINGEN NYMINDEGAARD er en boligforening beliggende i København Ø, København Kommune. Foreningen har adresse på Bechgaardsgade 9 - 2100 København Ø, 2100 København Ø. Foreningen blev stiftet 1. april 1964 og har eksisteret i 62 år. Den tæller 81 enheder.
Med 81 enheder er ANDELSBOLIGFORENINGEN NYMINDEGAARD en større forening med et betydeligt administrativt behov. Traditionel administration af en forening i denne størrelse koster typisk over 92000 kr. årligt i fast honorar alene.
Bygningen er opført i 1927, hvilket gør en grundig vedligeholdelsesplan særligt vigtig. Læs mere om vedligeholdelsesplaner og hensættelser til vedligeholdelse.
I København Ø er der 132 registrerede boligforeninger med gennemsnitligt 26 enheder og et gennemsnitligt byggeår på 1929. ANDELSBOLIGFORENINGEN NYMINDEGAARD er større end gennemsnittet i området.
Hvad kan ANDELSBOLIGFORENINGEN NYMINDEGAARD spare?
Se estimeret besparelse med Ottica vs. traditionel administrator
Indblik
972 kr./md.
12 kr./enhed · ekskl. moms
Grundejer
649 kr./md.
Fast pris · ekskl. moms
Traditionel administrator
162.300 kr./år
Med Ottica Indblik
22.914 kr./år
139.386 kr. billigere
86% årlig besparelse inkl. salgsgebyrer og refusion
* Estimat baseret på branchegennemsnit (København). Se detaljeret beregning for jeres situation.
Hvad får I med Ottica?
- ✓AI-assistent der svarer på jeres spørgsmål om jura, økonomi og drift
- ✓Digitalt regnskab og budgetstyring tilpasset boligforeninger
- ✓Generalforsamlingsmodul med indkaldelse, afstemning og referat
- ✓Vedligeholdelsesplan og compliance-tjek
- ✓Kommunikation med beboere via beskeder og opslag
- ✓Dokumenthåndtering og deling med revisor og bestyrelse
Ofte stillede spørgsmål
Hvad koster det at administrere ANDELSBOLIGFORENINGEN NYMINDEGAARD?
Hvad er CVR-nummeret for ANDELSBOLIGFORENINGEN NYMINDEGAARD?
Hvor mange enheder har ANDELSBOLIGFORENINGEN NYMINDEGAARD?
Hvornår er bygningen opført?
Hvordan sammenligner ANDELSBOLIGFORENINGEN NYMINDEGAARD sig med andre foreninger i København Ø?
Andre foreninger i København Ø
E/F Elmebo
C/O Qvortrup Administration A/S, C/O Qvortrup Administration A/S - Lyngbyvej 28 - 2. - 2100 København Ø
E/F Upsalagade 22
C/O Valdal Ejendomsadministration P/S, C/O Valdal Ejendomsadministration P/S - Svanemøllevej 25 - 2100 København Ø
E/F Classensgaard v/Qvortrup Administration
C/O Qvortrup Administration A/S, C/O Qvortrup Administration A/S - Lyngbyvej 28 - 2. - 2100 København Ø
Sølvgade 97
C/O Valdal Ejendomsadministration P/S, C/O Valdal Ejendomsadministration P/S - Svanemøllevej 25 - 2100 København Ø
E/F Gentofte Parkgård
C/O Qvortrup Administration A/S, C/O Qvortrup Administration A/S - Lyngbyvej 28 - 2. - 2100 København Ø
E/F Hillerødsholm Parkbebyggelse
C/O Valdal Ejendomsadministration P/S, C/O Valdal Ejendomsadministration P/S - Svanemøllevej 25 - 2100 København Ø
Betty Sørensen Parkens Grundejerforening
C/O OK-Bolig A/S, C/O OK-Bolig A/S - Lersø Parkallé 112 - 2. - 2100 København Ø
Ejerforeningen Magnoliavej 14-26
C/O Valdal Ejendomsadministration P/S, C/O Valdal Ejendomsadministration P/S - Svanemøllevej 25 - 2100 København Ø
