GRUNDEJERFORENINGEN HERREGÅRDSPARKEN
C/O Ole Landry, C/O Ole Landry - Bratskovvej 2 - 9800 Hjørring, 9800 Hjørring
| CVR-nummer | 71742814 |
| Adresse | C/O Ole Landry, C/O Ole Landry - Bratskovvej 2 - 9800 Hjørring, 9800 Hjørring |
| Stiftet | 1. januar 1982 |
| Kommune | Horsens |
| Byggeår | 1976 |
| Enheder | 1 |
| Energimærke | D |
Om GRUNDEJERFORENINGEN HERREGÅRDSPARKEN
GRUNDEJERFORENINGEN HERREGÅRDSPARKEN er en boligforening beliggende i Hjørring, Horsens Kommune. Foreningen har adresse på C/O Ole Landry, C/O Ole Landry - Bratskovvej 2 - 9800 Hjørring, 9800 Hjørring. Foreningen blev stiftet 1. januar 1982 og har eksisteret i 44 år. Den tæller 1 enheder.
Med 1 enheder er GRUNDEJERFORENINGEN HERREGÅRDSPARKEN en mindre forening, hvor bestyrelsen typisk håndterer administrationen selv. Det kræver overblik over økonomi, vedligeholdelse og lovkrav — opgaver der nemt kan automatiseres.
Bygningen er opført i 1976. Med over 50 år på bagen er løbende vedligeholdelse afgørende. Se vedligeholdelsesplaner.
I Hjørring er der 19 registrerede boligforeninger med gennemsnitligt 44 enheder og et gennemsnitligt byggeår på 1970. GRUNDEJERFORENINGEN HERREGÅRDSPARKEN er tæt på gennemsnittet for området.
Hvad kan GRUNDEJERFORENINGEN HERREGÅRDSPARKEN spare?
Se estimeret besparelse med Ottica vs. traditionel administrator
Indblik
360 kr./md.
12 kr./enhed · ekskl. moms
Grundejer
360 kr./md.
Fast pris · ekskl. moms
Traditionel administrator
28.300 kr./år
Med Ottica Indblik
4.320 kr./år
23.980 kr. billigere
85% årlig besparelse inkl. salgsgebyrer og refusion
* Estimat baseret på branchegennemsnit (København). Se detaljeret beregning for jeres situation.
Hvad får I med Ottica?
- ✓AI-assistent der svarer på jeres spørgsmål om jura, økonomi og drift
- ✓Digitalt regnskab og budgetstyring tilpasset boligforeninger
- ✓Generalforsamlingsmodul med indkaldelse, afstemning og referat
- ✓Vedligeholdelsesplan og compliance-tjek
- ✓Kommunikation med beboere via beskeder og opslag
- ✓Dokumenthåndtering og deling med revisor og bestyrelse
Ofte stillede spørgsmål
Hvad koster det at administrere GRUNDEJERFORENINGEN HERREGÅRDSPARKEN?
Hvad er CVR-nummeret for GRUNDEJERFORENINGEN HERREGÅRDSPARKEN?
Hvor mange enheder har GRUNDEJERFORENINGEN HERREGÅRDSPARKEN?
Hvornår er bygningen opført?
Hvordan sammenligner GRUNDEJERFORENINGEN HERREGÅRDSPARKEN sig med andre foreninger i Hjørring?
Andre foreninger i Hjørring
Grundejerforeningen Høngaards Ager
C/O formand Poul Dørup Olesen, C/O formand Poul Dørup Olesen - Grønnevang 43 - 9800 Hjørring
HJØRRING ANTENNESELSKAB
Nørrebro 11 - 9800 Hjørring
Andelsboligforeningen H.C. Andersens Vej IV
C/O formand Erik Nielsen, C/O formand Erik Nielsen - Vitskølklostervej 105D - 9800 Hjørring
Ejerforeningen Hjørring Rådhus
C/O Hjørring Kommune, C/O Hjørring Kommune - Springvandspladsen 5 - 9800 Hjørring
GRUNDEJERFORENINGEN RØRLANDSVÆNGE
Færøvej 73 - 9800 Hjørring
SOMMERHUSFORENINGEN HARERENDEN
C/O Thomas Gade, C/O Thomas Gade - Dronningensgade 12F - 4. 2 - 9800 Hjørring
Ejerforeningen Femhøje
C/O Hjørring Kommune, C/O Hjørring Kommune - Springvandspladsen 5 - 9800 Hjørring
Ejerf I.P Jacobsens Gård
C/O Lena Lytzen, C/O Lena Lytzen - Nørre Torv 15B - 9800 Hjørring
