SALTEN BORGER OG GRUNDEJERFORENING
Frisholmvej 3A - 8653 Them, 8653 Them
| CVR-nummer | 89899710 |
| Adresse | Frisholmvej 3A - 8653 Them, 8653 Them |
| Stiftet | 1. november 1981 |
| Kommune | Silkeborg |
| Byggeår | 2008 |
| Enheder | 1 |
Om SALTEN BORGER OG GRUNDEJERFORENING
SALTEN BORGER OG GRUNDEJERFORENING er en boligforening beliggende i Them, Silkeborg Kommune. Foreningen har adresse på Frisholmvej 3A - 8653 Them, 8653 Them. Foreningen blev stiftet 1. november 1981 og har eksisteret i 45 år. Den tæller 1 enheder.
Med 1 enheder er SALTEN BORGER OG GRUNDEJERFORENING en mindre forening, hvor bestyrelsen typisk håndterer administrationen selv. Det kræver overblik over økonomi, vedligeholdelse og lovkrav — opgaver der nemt kan automatiseres.
Bygningen er opført i 2008. Læs om vedligeholdelsesplaner.
I Them er der 8 registrerede boligforeninger med gennemsnitligt 7 enheder og et gennemsnitligt byggeår på 1984. SALTEN BORGER OG GRUNDEJERFORENING er tæt på gennemsnittet for området.
Hvad kan SALTEN BORGER OG GRUNDEJERFORENING spare?
Se estimeret besparelse med Ottica vs. traditionel administrator
Indblik
360 kr./md.
12 kr./enhed · ekskl. moms
Grundejer
360 kr./md.
Fast pris · ekskl. moms
Traditionel administrator
28.300 kr./år
Med Ottica Indblik
4.320 kr./år
23.980 kr. billigere
85% årlig besparelse inkl. salgsgebyrer og refusion
* Estimat baseret på branchegennemsnit (København). Se detaljeret beregning for jeres situation.
Hvad får I med Ottica?
- ✓AI-assistent der svarer på jeres spørgsmål om jura, økonomi og drift
- ✓Digitalt regnskab og budgetstyring tilpasset boligforeninger
- ✓Generalforsamlingsmodul med indkaldelse, afstemning og referat
- ✓Vedligeholdelsesplan og compliance-tjek
- ✓Kommunikation med beboere via beskeder og opslag
- ✓Dokumenthåndtering og deling med revisor og bestyrelse
Ofte stillede spørgsmål
Hvad koster det at administrere SALTEN BORGER OG GRUNDEJERFORENING?
Hvad er CVR-nummeret for SALTEN BORGER OG GRUNDEJERFORENING?
Hvor mange enheder har SALTEN BORGER OG GRUNDEJERFORENING?
Hvornår er bygningen opført?
Hvordan sammenligner SALTEN BORGER OG GRUNDEJERFORENING sig med andre foreninger i Them?
Andre foreninger i Them
Andelsboligforeningen Toftegårds Allé
C/O Keld Øllgaard, C/O Keld Øllgaard - Toftegårds Allé 7 - 8653 Them
Andelsboligforeningen Sportsvænget
C/O Louis Nielsen, C/O Louis Nielsen - Sportsvænget 12 - 8653 Them
Andelsboligforeningen Liljeparken
Liljevej 9 - 8653 Them
Andelsboligforeningen Lokesvej
C/O John Sundby, C/O John Sundby - Røllikevej 9 - 8653 Them
THEM-SALTEN ANTENNEFORENING
C/O Tommy Schmidt, C/O Tommy Schmidt - Saltenvej 14 - 8653 Them
Andelsboligforeningen Kastanieparken
C/O Jens Dahl, C/O Jens Dahl - Kastanieparken 7 - Salten - 8653 Them
Andelsboligforeningen Toftegårds Allé
Toftegårds Allé 3 - 8653 Them
