EJERFORENINGEN MATR.NR 17 DU SLANGERUP BY
Industrivej 22 - 3550 Slangerup, 3550 Slangerup
| CVR-nummer | 99884851 |
| Adresse | Industrivej 22 - 3550 Slangerup, 3550 Slangerup |
| Stiftet | 1. april 1986 |
| Kommune | Roskilde |
| Byggeår | 1956 |
| Enheder | 1 |
| Energimærke | B |
Om EJERFORENINGEN MATR.NR 17 DU SLANGERUP BY
EJERFORENINGEN MATR.NR 17 DU SLANGERUP BY er en boligforening beliggende i Slangerup, Roskilde Kommune. Foreningen har adresse på Industrivej 22 - 3550 Slangerup, 3550 Slangerup. Foreningen blev stiftet 1. april 1986 og har eksisteret i 40 år. Den tæller 1 enheder.
Med 1 enheder er EJERFORENINGEN MATR.NR 17 DU SLANGERUP BY en mindre forening, hvor bestyrelsen typisk håndterer administrationen selv. Det kræver overblik over økonomi, vedligeholdelse og lovkrav — opgaver der nemt kan automatiseres.
Bygningen er opført i 1956, hvilket gør en grundig vedligeholdelsesplan særligt vigtig. Læs mere om vedligeholdelsesplaner og hensættelser til vedligeholdelse.
I Slangerup er der 6 registrerede boligforeninger med gennemsnitligt 2 enheder og et gennemsnitligt byggeår på 1989. EJERFORENINGEN MATR.NR 17 DU SLANGERUP BY er tæt på gennemsnittet for området.
Hvad kan EJERFORENINGEN MATR.NR 17 DU SLANGERUP BY spare?
Se estimeret besparelse med Ottica vs. traditionel administrator
Indblik
360 kr./md.
12 kr./enhed · ekskl. moms
Grundejer
360 kr./md.
Fast pris · ekskl. moms
Traditionel administrator
28.300 kr./år
Med Ottica Indblik
4.320 kr./år
23.980 kr. billigere
85% årlig besparelse inkl. salgsgebyrer og refusion
* Estimat baseret på branchegennemsnit (København). Se detaljeret beregning for jeres situation.
Hvad får I med Ottica?
- ✓AI-assistent der svarer på jeres spørgsmål om jura, økonomi og drift
- ✓Digitalt regnskab og budgetstyring tilpasset boligforeninger
- ✓Generalforsamlingsmodul med indkaldelse, afstemning og referat
- ✓Vedligeholdelsesplan og compliance-tjek
- ✓Kommunikation med beboere via beskeder og opslag
- ✓Dokumenthåndtering og deling med revisor og bestyrelse
Ofte stillede spørgsmål
Hvad koster det at administrere EJERFORENINGEN MATR.NR 17 DU SLANGERUP BY?
Hvad er CVR-nummeret for EJERFORENINGEN MATR.NR 17 DU SLANGERUP BY?
Hvor mange enheder har EJERFORENINGEN MATR.NR 17 DU SLANGERUP BY?
Hvornår er bygningen opført?
Hvordan sammenligner EJERFORENINGEN MATR.NR 17 DU SLANGERUP BY sig med andre foreninger i Slangerup?
Andre foreninger i Slangerup
A/B Slotsmoseparken
C/O Ret&Råd Advokater Nordsjælland, C/O Ret&Råd Advokater Nordsjælland - Agervej 13 - 3550 Slangerup
EJERLEJLIGHEDSFORENINGEN BANEGRAVEN 2-4 SLANGERUP
C/O Uhrskov Revision, C/O Uhrskov Revision - Lindevang 3 - Jørlunde - 3550 Slangerup
Andelsboligforeningen Uvelse Have
C/O Klaus Kristensen, C/O Klaus Kristensen - Uvelse Have 2 - 3550 Slangerup
Ejerligshedsorening Kongensgade 17
C/O Claus Noppenau, C/O Claus Noppenau - Kongensgade 17U - 3550 Slangerup
Bakkebo Nord
C/O Bo Mikkelsen, C/O Bo Mikkelsen - Bakkebo 7 - 3550 Slangerup
