Ejerforeningen for Matrikel nr. 3121, Ramsherred 45, Aabenraa (" Det gule palæ")
Ramsherred 45C - 1. - 6200 Aabenraa, 6200 Aabenraa
| CVR-nummer | 32394531 |
| Adresse | Ramsherred 45C - 1. - 6200 Aabenraa, 6200 Aabenraa |
| Stiftet | 25. september 2009 |
| Kommune | Aabenraa |
| Byggeår | 1827 |
| Enheder | 1 |
| Energimærke | D |
Om Ejerforeningen for Matrikel nr. 3121, Ramsherred 45, Aabenraa (" Det gule palæ")
Ejerforeningen for Matrikel nr. 3121, Ramsherred 45, Aabenraa (" Det gule palæ") er en boligforening beliggende i Aabenraa, Aabenraa Kommune. Foreningen har adresse på Ramsherred 45C - 1. - 6200 Aabenraa, 6200 Aabenraa. Foreningen blev stiftet 25. september 2009 og har eksisteret i 17 år. Den tæller 1 enheder.
Med 1 enheder er Ejerforeningen for Matrikel nr. 3121, Ramsherred 45, Aabenraa (" Det gule palæ") en mindre forening, hvor bestyrelsen typisk håndterer administrationen selv. Det kræver overblik over økonomi, vedligeholdelse og lovkrav — opgaver der nemt kan automatiseres.
Bygningen er opført i 1827, hvilket gør en grundig vedligeholdelsesplan særligt vigtig. Læs mere om vedligeholdelsesplaner og hensættelser til vedligeholdelse.
I Aabenraa er der 25 registrerede boligforeninger med gennemsnitligt 6 enheder og et gennemsnitligt byggeår på 1965. Ejerforeningen for Matrikel nr. 3121, Ramsherred 45, Aabenraa (" Det gule palæ") er tæt på gennemsnittet for området.
Hvad kan Ejerforeningen for Matrikel nr. 3121, Ramsherred 45, Aabenraa (" Det gule palæ") spare?
Se estimeret besparelse med Ottica vs. traditionel administrator
Indblik
360 kr./md.
12 kr./enhed · ekskl. moms
Grundejer
360 kr./md.
Fast pris · ekskl. moms
Traditionel administrator
28.300 kr./år
Med Ottica Indblik
4.320 kr./år
23.980 kr. billigere
85% årlig besparelse inkl. salgsgebyrer og refusion
* Estimat baseret på branchegennemsnit (København). Se detaljeret beregning for jeres situation.
Hvad får I med Ottica?
- ✓AI-assistent der svarer på jeres spørgsmål om jura, økonomi og drift
- ✓Digitalt regnskab og budgetstyring tilpasset boligforeninger
- ✓Generalforsamlingsmodul med indkaldelse, afstemning og referat
- ✓Vedligeholdelsesplan og compliance-tjek
- ✓Kommunikation med beboere via beskeder og opslag
- ✓Dokumenthåndtering og deling med revisor og bestyrelse
Ofte stillede spørgsmål
Hvad koster det at administrere Ejerforeningen for Matrikel nr. 3121, Ramsherred 45, Aabenraa (" Det gule palæ")?
Hvad er CVR-nummeret for Ejerforeningen for Matrikel nr. 3121, Ramsherred 45, Aabenraa (" Det gule palæ")?
Hvor mange enheder har Ejerforeningen for Matrikel nr. 3121, Ramsherred 45, Aabenraa (" Det gule palæ")?
Hvornår er bygningen opført?
Hvordan sammenligner Ejerforeningen for Matrikel nr. 3121, Ramsherred 45, Aabenraa (" Det gule palæ") sig med andre foreninger i Aabenraa?
Andre foreninger i Aabenraa
Ejerforeningen Storegade 17-19
C/O Helle Buus Dam, C/O Helle Buus Dam - Storegade 19B - 1. th - 6200 Aabenraa
E/F NØRRESKOVVÆNGET
C/O Sven Andresen, C/O Sven Andresen - Nørreskovvænget 15 - 6200 Aabenraa
Ejerforeningen Løkkegården
C/O Horup Boligcentrum A/S, C/O Horup Boligcentrum A/S - Styrtom Skovvej 12 - 6200 Aabenraa
Ejerforeningen Lægehuset
C/O Ulla Skov Andersen, C/O Ulla Skov Andersen - Rådhusgade 9 - 6200 Aabenraa
Grundejerforeningen Blomstervænget i Bork Havn 6893 Hemmet
C/O Preben Keller, C/O Preben Keller - Farverhus 204 - 6200 Aabenraa
Andelsboligforeningen Nørreskovparken afd. 4
C/O Erik Blenner, C/O Erik Blenner - Nørreskovparken 29A - 6200 Aabenraa
PARCELEJERFORENINGEN SYD FOR KALLEMOSEN
C/O Thorkild Thaysen, C/O Thorkild Thaysen - Egemosen 5 - 6200 Aabenraa
LØJT KIRKEBY ANTENNEFORENING KASSERER P F ØGENDAHL
Barsøvænget 4 - Løjt Kirkeby - 6200 Aabenraa
