Ejerforeningen Mariendalsvej 9

C/O Peter Herdicheck, C/O Peter Herdicheck - Nordkrog 11 - 2900 Hellerup, 2900 Hellerup

CVR-nummer32634400
AdresseC/O Peter Herdicheck, C/O Peter Herdicheck - Nordkrog 11 - 2900 Hellerup, 2900 Hellerup
Stiftet26. januar 2010
KommuneFrederiksberg
Byggeår1884
Enheder1

Om Ejerforeningen Mariendalsvej 9

Ejerforeningen Mariendalsvej 9 er en boligforening beliggende i Hellerup, Frederiksberg Kommune. Foreningen har adresse på C/O Peter Herdicheck, C/O Peter Herdicheck - Nordkrog 11 - 2900 Hellerup, 2900 Hellerup. Foreningen blev stiftet 26. januar 2010 og har eksisteret i 16 år. Den tæller 1 enheder.

Med 1 enheder er Ejerforeningen Mariendalsvej 9 en mindre forening, hvor bestyrelsen typisk håndterer administrationen selv. Det kræver overblik over økonomi, vedligeholdelse og lovkrav — opgaver der nemt kan automatiseres.

Bygningen er opført i 1884, hvilket gør en grundig vedligeholdelsesplan særligt vigtig. Læs mere om vedligeholdelsesplaner og hensættelser til vedligeholdelse.

I Hellerup er der 147 registrerede boligforeninger med gennemsnitligt 11 enheder og et gennemsnitligt byggeår på 1933. Ejerforeningen Mariendalsvej 9 er tæt på gennemsnittet for området.

Se alle boligforeninger i Gentofte

Hvad kan Ejerforeningen Mariendalsvej 9 spare?

Se estimeret besparelse med Ottica vs. traditionel administrator

Indblik

360 kr./md.

12 kr./enhed · ekskl. moms

Grundejer

360 kr./md.

Fast pris · ekskl. moms

Traditionel administrator

28.300 kr./år

Med Ottica Indblik

4.320 kr./år

23.980 kr. billigere

85% årlig besparelse inkl. salgsgebyrer og refusion

* Estimat baseret på branchegennemsnit (København). Se detaljeret beregning for jeres situation.

Hvad får I med Ottica?

  • AI-assistent der svarer på jeres spørgsmål om jura, økonomi og drift
  • Digitalt regnskab og budgetstyring tilpasset boligforeninger
  • Generalforsamlingsmodul med indkaldelse, afstemning og referat
  • Vedligeholdelsesplan og compliance-tjek
  • Kommunikation med beboere via beskeder og opslag
  • Dokumenthåndtering og deling med revisor og bestyrelse

Ofte stillede spørgsmål

Hvad koster det at administrere Ejerforeningen Mariendalsvej 9?
Med Ottica Indblik koster det 360 kr./md. (1 enheder × 12 kr., min. 360 kr.). Traditionel administration koster typisk 28.300 kr./år i fast honorar plus salgsgebyrer.
Hvad er CVR-nummeret for Ejerforeningen Mariendalsvej 9?
Ejerforeningen Mariendalsvej 9 har CVR-nummer 32634400. Foreningen har adresse på C/O Peter Herdicheck, C/O Peter Herdicheck - Nordkrog 11 - 2900 Hellerup, 2900 Hellerup.
Hvor mange enheder har Ejerforeningen Mariendalsvej 9?
Ejerforeningen Mariendalsvej 9 har 1 enheder. Foreningen blev stiftet i 2010 og har eksisteret i 16 år.
Hvornår er bygningen opført?
Bygningen som Ejerforeningen Mariendalsvej 9 hører til er opført i 1884. Ældre bygninger kræver typisk større vedligeholdelsesbudgetter og hyppigere eftersyn af bl.a. tag, facade og faldstammer.
Hvordan sammenligner Ejerforeningen Mariendalsvej 9 sig med andre foreninger i Hellerup?
Der er 147 foreninger i Hellerup. Den gennemsnitlige forening har 11 enheder. Det gennemsnitlige byggeår er 1933.

Andre foreninger i Hellerup

Se alle foreninger i Gentofte

Relevante guides for mindre foreninger