Foreningen Eldrup Vandværk

C/O Tanja Christiansen, C/O Tanja Christiansen - Gl Kattrupvej 9 - Eldrup - 8751 Gedved, 8751 Gedved

CVR-nummer30842405
AdresseC/O Tanja Christiansen, C/O Tanja Christiansen - Gl Kattrupvej 9 - Eldrup - 8751 Gedved, 8751 Gedved
Stiftet1. januar 2007
KommuneHorsens
Byggeår1927
Enheder1

Om Foreningen Eldrup Vandværk

Foreningen Eldrup Vandværk er en boligforening beliggende i Gedved, Horsens Kommune. Foreningen har adresse på C/O Tanja Christiansen, C/O Tanja Christiansen - Gl Kattrupvej 9 - Eldrup - 8751 Gedved, 8751 Gedved. Foreningen blev stiftet 1. januar 2007 og har eksisteret i 19 år. Den tæller 1 enheder.

Med 1 enheder er Foreningen Eldrup Vandværk en mindre forening, hvor bestyrelsen typisk håndterer administrationen selv. Det kræver overblik over økonomi, vedligeholdelse og lovkrav — opgaver der nemt kan automatiseres.

Bygningen er opført i 1927, hvilket gør en grundig vedligeholdelsesplan særligt vigtig. Læs mere om vedligeholdelsesplaner og hensættelser til vedligeholdelse.

I Gedved er der 4 registrerede boligforeninger med gennemsnitligt 6 enheder og et gennemsnitligt byggeår på 1991. Foreningen Eldrup Vandværk er tæt på gennemsnittet for området.

Hvad kan Foreningen Eldrup Vandværk spare?

Se estimeret besparelse med Ottica vs. traditionel administrator

Indblik

360 kr./md.

12 kr./enhed · ekskl. moms

Grundejer

360 kr./md.

Fast pris · ekskl. moms

Traditionel administrator

28.300 kr./år

Med Ottica Indblik

4.320 kr./år

23.980 kr. billigere

85% årlig besparelse inkl. salgsgebyrer og refusion

* Estimat baseret på branchegennemsnit (København). Se detaljeret beregning for jeres situation.

Hvad får I med Ottica?

  • AI-assistent der svarer på jeres spørgsmål om jura, økonomi og drift
  • Digitalt regnskab og budgetstyring tilpasset boligforeninger
  • Generalforsamlingsmodul med indkaldelse, afstemning og referat
  • Vedligeholdelsesplan og compliance-tjek
  • Kommunikation med beboere via beskeder og opslag
  • Dokumenthåndtering og deling med revisor og bestyrelse

Ofte stillede spørgsmål

Hvad koster det at administrere Foreningen Eldrup Vandværk?
Med Ottica Indblik koster det 360 kr./md. (1 enheder × 12 kr., min. 360 kr.). Traditionel administration koster typisk 28.300 kr./år i fast honorar plus salgsgebyrer.
Hvad er CVR-nummeret for Foreningen Eldrup Vandværk?
Foreningen Eldrup Vandværk har CVR-nummer 30842405. Foreningen har adresse på C/O Tanja Christiansen, C/O Tanja Christiansen - Gl Kattrupvej 9 - Eldrup - 8751 Gedved, 8751 Gedved.
Hvor mange enheder har Foreningen Eldrup Vandværk?
Foreningen Eldrup Vandværk har 1 enheder. Foreningen blev stiftet i 2007 og har eksisteret i 19 år.
Hvornår er bygningen opført?
Bygningen som Foreningen Eldrup Vandværk hører til er opført i 1927. Ældre bygninger kræver typisk større vedligeholdelsesbudgetter og hyppigere eftersyn af bl.a. tag, facade og faldstammer.
Hvordan sammenligner Foreningen Eldrup Vandværk sig med andre foreninger i Gedved?
Der er 4 foreninger i Gedved. Den gennemsnitlige forening har 6 enheder. Det gennemsnitlige byggeår er 1991.

Andre foreninger i Gedved

Relevante guides for mindre foreninger