GRUNDEJERFORENINGEN VESTBO

C/O Martin Hejl, C/O Martin Hejl - Kajakvej 13 - 4040 Jyllinge, 4040 Jyllinge

CVR-nummer17494686
AdresseC/O Martin Hejl, C/O Martin Hejl - Kajakvej 13 - 4040 Jyllinge, 4040 Jyllinge
Stiftet29. april 1993
KommuneRoskilde
Byggeår1977
Enheder1
EnergimærkeE

Om GRUNDEJERFORENINGEN VESTBO

GRUNDEJERFORENINGEN VESTBO er en boligforening beliggende i Jyllinge, Roskilde Kommune. Foreningen har adresse på C/O Martin Hejl, C/O Martin Hejl - Kajakvej 13 - 4040 Jyllinge, 4040 Jyllinge. Foreningen blev stiftet 29. april 1993 og har eksisteret i 33 år. Den tæller 1 enheder.

Med 1 enheder er GRUNDEJERFORENINGEN VESTBO en mindre forening, hvor bestyrelsen typisk håndterer administrationen selv. Det kræver overblik over økonomi, vedligeholdelse og lovkrav — opgaver der nemt kan automatiseres.

Bygningen er opført i 1977. Med over 49 år på bagen er løbende vedligeholdelse afgørende. Se vedligeholdelsesplaner.

I Jyllinge er der 10 registrerede boligforeninger med gennemsnitligt 5 enheder og et gennemsnitligt byggeår på 1966. GRUNDEJERFORENINGEN VESTBO er tæt på gennemsnittet for området.

Se alle boligforeninger i Roskilde

Hvad kan GRUNDEJERFORENINGEN VESTBO spare?

Se estimeret besparelse med Ottica vs. traditionel administrator

Indblik

360 kr./md.

12 kr./enhed · ekskl. moms

Grundejer

360 kr./md.

Fast pris · ekskl. moms

Traditionel administrator

28.300 kr./år

Med Ottica Indblik

4.320 kr./år

23.980 kr. billigere

85% årlig besparelse inkl. salgsgebyrer og refusion

* Estimat baseret på branchegennemsnit (København). Se detaljeret beregning for jeres situation.

Hvad får I med Ottica?

  • AI-assistent der svarer på jeres spørgsmål om jura, økonomi og drift
  • Digitalt regnskab og budgetstyring tilpasset boligforeninger
  • Generalforsamlingsmodul med indkaldelse, afstemning og referat
  • Vedligeholdelsesplan og compliance-tjek
  • Kommunikation med beboere via beskeder og opslag
  • Dokumenthåndtering og deling med revisor og bestyrelse

Ofte stillede spørgsmål

Hvad koster det at administrere GRUNDEJERFORENINGEN VESTBO?
Med Ottica Indblik koster det 360 kr./md. (1 enheder × 12 kr., min. 360 kr.). Traditionel administration koster typisk 28.300 kr./år i fast honorar plus salgsgebyrer.
Hvad er CVR-nummeret for GRUNDEJERFORENINGEN VESTBO?
GRUNDEJERFORENINGEN VESTBO har CVR-nummer 17494686. Foreningen har adresse på C/O Martin Hejl, C/O Martin Hejl - Kajakvej 13 - 4040 Jyllinge, 4040 Jyllinge.
Hvor mange enheder har GRUNDEJERFORENINGEN VESTBO?
GRUNDEJERFORENINGEN VESTBO har 1 enheder. Foreningen blev stiftet i 1993 og har eksisteret i 33 år.
Hvornår er bygningen opført?
Bygningen som GRUNDEJERFORENINGEN VESTBO hører til er opført i 1977. Nyere bygninger har generelt lavere vedligeholdelsesomkostninger de første 15–20 år.
Hvordan sammenligner GRUNDEJERFORENINGEN VESTBO sig med andre foreninger i Jyllinge?
Der er 10 foreninger i Jyllinge. Den gennemsnitlige forening har 5 enheder. Det gennemsnitlige byggeår er 1966.

Andre foreninger i Jyllinge

Se alle foreninger i Roskilde

Relevante guides for mindre foreninger