Jerslev Antenneforening

C/O Jan R. Pedersen, C/O Jan R. Pedersen - Palægade 43 - 9740 Jerslev J, 9740 Jerslev J

CVR-nummer30941365
AdresseC/O Jan R. Pedersen, C/O Jan R. Pedersen - Palægade 43 - 9740 Jerslev J, 9740 Jerslev J
Stiftet1. oktober 2007
KommuneBrønderslev
Byggeår1936
Enheder1

Om Jerslev Antenneforening

Jerslev Antenneforening er en boligforening beliggende i Jerslev J, Brønderslev Kommune. Foreningen har adresse på C/O Jan R. Pedersen, C/O Jan R. Pedersen - Palægade 43 - 9740 Jerslev J, 9740 Jerslev J. Foreningen blev stiftet 1. oktober 2007 og har eksisteret i 19 år. Den tæller 1 enheder.

Med 1 enheder er Jerslev Antenneforening en mindre forening, hvor bestyrelsen typisk håndterer administrationen selv. Det kræver overblik over økonomi, vedligeholdelse og lovkrav — opgaver der nemt kan automatiseres.

Bygningen er opført i 1936, hvilket gør en grundig vedligeholdelsesplan særligt vigtig. Læs mere om vedligeholdelsesplaner og hensættelser til vedligeholdelse.

Hvad kan Jerslev Antenneforening spare?

Se estimeret besparelse med Ottica vs. traditionel administrator

Indblik

360 kr./md.

12 kr./enhed · ekskl. moms

Grundejer

360 kr./md.

Fast pris · ekskl. moms

Traditionel administrator

28.300 kr./år

Med Ottica Indblik

4.320 kr./år

23.980 kr. billigere

85% årlig besparelse inkl. salgsgebyrer og refusion

* Estimat baseret på branchegennemsnit (København). Se detaljeret beregning for jeres situation.

Hvad får I med Ottica?

  • AI-assistent der svarer på jeres spørgsmål om jura, økonomi og drift
  • Digitalt regnskab og budgetstyring tilpasset boligforeninger
  • Generalforsamlingsmodul med indkaldelse, afstemning og referat
  • Vedligeholdelsesplan og compliance-tjek
  • Kommunikation med beboere via beskeder og opslag
  • Dokumenthåndtering og deling med revisor og bestyrelse

Ofte stillede spørgsmål

Hvad koster det at administrere Jerslev Antenneforening?
Med Ottica Indblik koster det 360 kr./md. (1 enheder × 12 kr., min. 360 kr.). Traditionel administration koster typisk 28.300 kr./år i fast honorar plus salgsgebyrer.
Hvad er CVR-nummeret for Jerslev Antenneforening?
Jerslev Antenneforening har CVR-nummer 30941365. Foreningen har adresse på C/O Jan R. Pedersen, C/O Jan R. Pedersen - Palægade 43 - 9740 Jerslev J, 9740 Jerslev J.
Hvor mange enheder har Jerslev Antenneforening?
Jerslev Antenneforening har 1 enheder. Foreningen blev stiftet i 2007 og har eksisteret i 19 år.
Hvornår er bygningen opført?
Bygningen som Jerslev Antenneforening hører til er opført i 1936. Ældre bygninger kræver typisk større vedligeholdelsesbudgetter og hyppigere eftersyn af bl.a. tag, facade og faldstammer.

Relevante guides for mindre foreninger