SPEDSBJERG ANTENNEFORENING

C/O Bente Juelsbjerg, C/O Bente Juelsbjerg - Husemosevej 13 - Spedsbjerg - 5491 Blommenslyst, 5491 Blommenslyst

CVR-nummer20990872
AdresseC/O Bente Juelsbjerg, C/O Bente Juelsbjerg - Husemosevej 13 - Spedsbjerg - 5491 Blommenslyst, 5491 Blommenslyst
Stiftet1. februar 1998
KommuneOdense
Byggeår1928
Enheder1
EnergimærkeE

Om SPEDSBJERG ANTENNEFORENING

SPEDSBJERG ANTENNEFORENING er en boligforening beliggende i Blommenslyst, Odense Kommune. Foreningen har adresse på C/O Bente Juelsbjerg, C/O Bente Juelsbjerg - Husemosevej 13 - Spedsbjerg - 5491 Blommenslyst, 5491 Blommenslyst. Foreningen blev stiftet 1. februar 1998 og har eksisteret i 28 år. Den tæller 1 enheder.

Med 1 enheder er SPEDSBJERG ANTENNEFORENING en mindre forening, hvor bestyrelsen typisk håndterer administrationen selv. Det kræver overblik over økonomi, vedligeholdelse og lovkrav — opgaver der nemt kan automatiseres.

Bygningen er opført i 1928, hvilket gør en grundig vedligeholdelsesplan særligt vigtig. Læs mere om vedligeholdelsesplaner og hensættelser til vedligeholdelse.

Hvad kan SPEDSBJERG ANTENNEFORENING spare?

Se estimeret besparelse med Ottica vs. traditionel administrator

Indblik

360 kr./md.

12 kr./enhed · ekskl. moms

Grundejer

360 kr./md.

Fast pris · ekskl. moms

Traditionel administrator

28.300 kr./år

Med Ottica Indblik

4.320 kr./år

23.980 kr. billigere

85% årlig besparelse inkl. salgsgebyrer og refusion

* Estimat baseret på branchegennemsnit (København). Se detaljeret beregning for jeres situation.

Hvad får I med Ottica?

  • AI-assistent der svarer på jeres spørgsmål om jura, økonomi og drift
  • Digitalt regnskab og budgetstyring tilpasset boligforeninger
  • Generalforsamlingsmodul med indkaldelse, afstemning og referat
  • Vedligeholdelsesplan og compliance-tjek
  • Kommunikation med beboere via beskeder og opslag
  • Dokumenthåndtering og deling med revisor og bestyrelse

Ofte stillede spørgsmål

Hvad koster det at administrere SPEDSBJERG ANTENNEFORENING?
Med Ottica Indblik koster det 360 kr./md. (1 enheder × 12 kr., min. 360 kr.). Traditionel administration koster typisk 28.300 kr./år i fast honorar plus salgsgebyrer.
Hvad er CVR-nummeret for SPEDSBJERG ANTENNEFORENING?
SPEDSBJERG ANTENNEFORENING har CVR-nummer 20990872. Foreningen har adresse på C/O Bente Juelsbjerg, C/O Bente Juelsbjerg - Husemosevej 13 - Spedsbjerg - 5491 Blommenslyst, 5491 Blommenslyst.
Hvor mange enheder har SPEDSBJERG ANTENNEFORENING?
SPEDSBJERG ANTENNEFORENING har 1 enheder. Foreningen blev stiftet i 1998 og har eksisteret i 28 år.
Hvornår er bygningen opført?
Bygningen som SPEDSBJERG ANTENNEFORENING hører til er opført i 1928. Ældre bygninger kræver typisk større vedligeholdelsesbudgetter og hyppigere eftersyn af bl.a. tag, facade og faldstammer.

Relevante guides for mindre foreninger