E/F PEDER SKRAMSGADE 10

C/O H WETKE, C/O H WETKE - Peder Skrams Gade 10 - 1054 København K, 1054 København K

CVR-nummer63819212
AdresseC/O H WETKE, C/O H WETKE - Peder Skrams Gade 10 - 1054 København K, 1054 København K
Stiftet30. december 1980
KommuneÆrø
Enheder22

Om E/F PEDER SKRAMSGADE 10

E/F PEDER SKRAMSGADE 10 er en boligforening beliggende i København K, Ærø Kommune. Foreningen har adresse på C/O H WETKE, C/O H WETKE - Peder Skrams Gade 10 - 1054 København K, 1054 København K. Foreningen blev stiftet 30. december 1980 og har eksisteret i 46 år. Den tæller 22 enheder.

E/F PEDER SKRAMSGADE 10 er en veletableret forening med 46 års erfaring. Ældre foreninger har ofte højere vedligeholdelsesomkostninger og komplekse budgetter, hvilket gør gennemsigtig økonomi ekstra vigtigt.

I København K er der 607 registrerede boligforeninger med gennemsnitligt 23 enheder og et gennemsnitligt byggeår på 1913. E/F PEDER SKRAMSGADE 10 er tæt på gennemsnittet for området.

Se alle boligforeninger i København

Hvad kan E/F PEDER SKRAMSGADE 10 spare?

Se estimeret besparelse med Ottica vs. traditionel administrator

Indblik

360 kr./md.

12 kr./enhed · ekskl. moms

Grundejer

360 kr./md.

Fast pris · ekskl. moms

Traditionel administrator

73.100 kr./år

Med Ottica Indblik

8.820 kr./år

64.280 kr. billigere

88% årlig besparelse inkl. salgsgebyrer og refusion

* Estimat baseret på branchegennemsnit (København). Se detaljeret beregning for jeres situation.

Hvad får I med Ottica?

  • AI-assistent der svarer på jeres spørgsmål om jura, økonomi og drift
  • Digitalt regnskab og budgetstyring tilpasset boligforeninger
  • Generalforsamlingsmodul med indkaldelse, afstemning og referat
  • Vedligeholdelsesplan og compliance-tjek
  • Kommunikation med beboere via beskeder og opslag
  • Dokumenthåndtering og deling med revisor og bestyrelse

Ofte stillede spørgsmål

Hvad koster det at administrere E/F PEDER SKRAMSGADE 10?
Med Ottica Indblik koster det 360 kr./md. (22 enheder × 12 kr., min. 360 kr.). Traditionel administration koster typisk 45.100 kr./år i fast honorar plus salgsgebyrer.
Hvad er CVR-nummeret for E/F PEDER SKRAMSGADE 10?
E/F PEDER SKRAMSGADE 10 har CVR-nummer 63819212. Foreningen har adresse på C/O H WETKE, C/O H WETKE - Peder Skrams Gade 10 - 1054 København K, 1054 København K.
Hvor mange enheder har E/F PEDER SKRAMSGADE 10?
E/F PEDER SKRAMSGADE 10 har 22 enheder. Foreningen blev stiftet i 1980 og har eksisteret i 46 år.
Hvordan sammenligner E/F PEDER SKRAMSGADE 10 sig med andre foreninger i København K?
Der er 607 foreninger i København K. Den gennemsnitlige forening har 23 enheder. Det gennemsnitlige byggeår er 1913.

Andre foreninger i København K

Se alle foreninger i København

Relevante guides for foreninger