EJERFORENINGEN SAXOVEJ 91

C/O Sten P. B. Rise, C/O Sten P. B. Rise - Saxovej 91 - st. 9 - 5210 Odense NV, 5210 Odense NV

CVR-nummer18523035
AdresseC/O Sten P. B. Rise, C/O Sten P. B. Rise - Saxovej 91 - st. 9 - 5210 Odense NV, 5210 Odense NV
Stiftet27. december 1994
KommuneOdense
Byggeår1970
Enheder44

Om EJERFORENINGEN SAXOVEJ 91

EJERFORENINGEN SAXOVEJ 91 er en boligforening beliggende i Odense NV, Odense Kommune. Foreningen har adresse på C/O Sten P. B. Rise, C/O Sten P. B. Rise - Saxovej 91 - st. 9 - 5210 Odense NV, 5210 Odense NV. Foreningen blev stiftet 27. december 1994 og har eksisteret i 32 år. Den tæller 44 enheder.

EJERFORENINGEN SAXOVEJ 91 er en veletableret forening med 32 års erfaring. Ældre foreninger har ofte højere vedligeholdelsesomkostninger og komplekse budgetter, hvilket gør gennemsigtig økonomi ekstra vigtigt.

Bygningen er opført i 1970. Med over 56 år på bagen er løbende vedligeholdelse afgørende. Se vedligeholdelsesplaner.

I Odense NV er der 15 registrerede boligforeninger med gennemsnitligt 6 enheder og et gennemsnitligt byggeår på 1957. EJERFORENINGEN SAXOVEJ 91 er større end gennemsnittet i området.

Se alle boligforeninger i Odense

Hvad kan EJERFORENINGEN SAXOVEJ 91 spare?

Se estimeret besparelse med Ottica vs. traditionel administrator

Indblik

528 kr./md.

12 kr./enhed · ekskl. moms

Grundejer

360 kr./md.

Fast pris · ekskl. moms

Traditionel administrator

118.700 kr./år

Med Ottica Indblik

15.336 kr./år

103.364 kr. billigere

87% årlig besparelse inkl. salgsgebyrer og refusion

* Estimat baseret på branchegennemsnit (København). Se detaljeret beregning for jeres situation.

Hvad får I med Ottica?

  • AI-assistent der svarer på jeres spørgsmål om jura, økonomi og drift
  • Digitalt regnskab og budgetstyring tilpasset boligforeninger
  • Generalforsamlingsmodul med indkaldelse, afstemning og referat
  • Vedligeholdelsesplan og compliance-tjek
  • Kommunikation med beboere via beskeder og opslag
  • Dokumenthåndtering og deling med revisor og bestyrelse

Ofte stillede spørgsmål

Hvad koster det at administrere EJERFORENINGEN SAXOVEJ 91?
Med Ottica Indblik koster det 528 kr./md. (44 enheder × 12 kr., min. 360 kr.). Traditionel administration koster typisk 62.700 kr./år i fast honorar plus salgsgebyrer.
Hvad er CVR-nummeret for EJERFORENINGEN SAXOVEJ 91?
EJERFORENINGEN SAXOVEJ 91 har CVR-nummer 18523035. Foreningen har adresse på C/O Sten P. B. Rise, C/O Sten P. B. Rise - Saxovej 91 - st. 9 - 5210 Odense NV, 5210 Odense NV.
Hvor mange enheder har EJERFORENINGEN SAXOVEJ 91?
EJERFORENINGEN SAXOVEJ 91 har 44 enheder. Foreningen blev stiftet i 1994 og har eksisteret i 32 år.
Hvornår er bygningen opført?
Bygningen som EJERFORENINGEN SAXOVEJ 91 hører til er opført i 1970. Nyere bygninger har generelt lavere vedligeholdelsesomkostninger de første 15–20 år.
Hvordan sammenligner EJERFORENINGEN SAXOVEJ 91 sig med andre foreninger i Odense NV?
Der er 15 foreninger i Odense NV. Den gennemsnitlige forening har 6 enheder. Det gennemsnitlige byggeår er 1957.

Andre foreninger i Odense NV

Se alle foreninger i Odense

Relevante guides for foreninger